Jak jsme tahali motorku z potoka, aneb uplaval mu tachometr.

Byla středa 17.9. 2003 krásný teplý podzimní den. Tak jsme museli využít příležitost na projížďku. Trasa byla Šternberk ECCE-HOMO pak Bruntál, Rýmařov a zpět přes Dlouhou Loučku. Nakonec se nás na Eccáku sešlo 6 motorek, někteří neodolali a dali si Eccák 2x. Celá vyjížďka probíhala bez problému do té doby než se začali jezdci znalí terénu předhánět (Honda XX a BMW RS) a na to doplatil jeden z jezdců  neznalích terénu. Prostě a jednoduše se snažil dohnat na nepřehledném úseku své kamarády a v zatáčce, kde navíc byla roletka byl vytlačen na krajnici protijedoucím autem a následovalo brždění rozkmitaná řídítka a let z cca 3 metrového břehu do potoka. Houští se za ním zavřelo a .......

Pocity které měl při dopadu do potoka kdy mu pomalu tekla voda do přilby a nevěděl zda se neutopí raději nebudu rozvádět. Naštěstí vyvázl jen s dost naraženým kolenem, zlomeným prstem na ruce, trochou vody v plících.........a pěkným šokem. 

Při rychlejší jízdě si zvlnění nevšimnete ........ Žádná svodidla nic, kdyby jel sám a zůstal dole ležet raději nedomýšlet.

Musím ocenit, že se hned našli domorodci kteří nám nejen pomohli motorku vytáhnout z potoka,  ale i odvezli až do Olomouce. Tímto jim mockrát děkuji.

Vytáhnutí z potoku bylo docela pracné, nakonec pomohlo auto a lano. Na chvíli jsme zastavili i dopravu.

Použitelný snad motor, rám a kola. Tachometr uplaval (pak jsme ho našli :o)) Prodáno za pár desítek tisíc.  :o(

Spáchal a foto Vlastik.