Historie klubu

První myšlenka na založení motoklubu se objevila na začátku roku 1994, pevné rozhodnutí ji uskutečnit přišlo na konci stejného roku, kdy proběhla první akcička - vyjížďka na počest ve zdraví ukončené sezóny...ještě ne pod hlavičkou motoklubu. Během dlouhé zimy proběhly přípravy a protože v Mohelnici nebylo motocyklů mnoho, informace o založení motoklubu spolu s pozvánkou ke vstupu se rozesílaly do nejbližšího okolí. Velký třesk se udál 1.3.1995   - 1.Motoklub Mohelnice byl založen a při svém startu měl 50 členů (32 jezdců,18 spolujezdců). Členská základna byla a je velmi různorodá, vyskytují se zde motocykly od veteránů až po nejnovější supersporty a členové sídlí od Šumperka po Přerov.

Cílem motoklubu bylo a je sdružovat majitele motocyklů bez rozdílu značek a kubatur a pořádání klubových akcí. Dnes již tradičními jsou Zahajovací vyjížďka sezony, sraz Mototour, Mohelnický Winkl - sprint, Ukončovací vyjížďka sezony. Sraz Mototour byl v letech 96-98 zapsán do sportovního kalendáře ČMF jako podnik MČR ve sportovní mototuristice.

Liptov 1996 - návrat domů

Liptovská Mara 1996

Sraz v Mohelnici

Červenohorské sedlo

Konec sezony 1996  -  Praděd

Orlická přehrada

Počáteční masovost v přijímání členů se motoklubu tak trošku vymstila, protože ne každý, kdo se stal členem se zůčastňoval akcí a vypadalo to, jakoby někteří na svých strojích ani nejezdili. Postupem doby těmto "členům" bylo ukončeno členství, objevili se noví lidé  a tak dnes na akce vyjíždí mnohem víc strojů než dřív. Jezdí hlavně "zdravé" jádro, ale ne každý motorkář má vždy čas a hlavně nejsou všichni stejní pacienti. Neboť kdo z nás oslavuje Silvestr s mašinou a polévá gumy svého GSX-R šampaňským s přáním aby v nové sezoně dobře seděly, že Michale? Taky z těchto důvodů byla zavedena čekací doba 1 rok na členství v klubu.

Členové klubu také vyjíždí v menších skupinkách na společné dovolené po Evropě a s přibývajícím počtem cest se zvyšuje exotičnost navštívených zemí. Kromě klasiky jako jsou Polsko, Rakousko, Chorvatsko, Maďarsko naši členové navštívili i Portugalsko, Řecko, Francii, Švédsko, Finsko a Norsko (dva pacienti byli i za polárním kruhem !!).

Do své páté sezony vstoupil 1. Motoklub Mohelnice se 60 členy s 51 jezdci a 9 spolujezdci.

 Pavel Kukrle

 Závěrečná vyjíždˇka - Slezská harta. 20.10.2001

Aktualizace: 02.12.2001

Letošní rok a sezóna byl pro každého jiná, ale společně nás asi všechny v motoklubu zdrtila tragická nehoda Pavla Kukrleho. Pavel byl vůdčí osobností motoklubu a skvělým organizátorem, kterého znala i spousta dalších motorkářů, kteří s 1.Mohelnickým motoklubem neměli nikdy nic společného. Každoroční shromažďování a upřesňování datumů plánovaných motorkářských srazů, závodů, sprintů nebo vyjížděk po celé České Republice pro každou novou sezónu to byla také Pavlova práce.  
 
Nastalou, neočekávanou situaci bylo potřeba řešit a tak byla svolána sice jako každoročně valná hromada, ale letos s cílem stanovit další postup v organizaci a struktuře motoklubu. 
Výsledkem společného setkání většiny zapsaných členů bylo zvolení nového předsedy a určení dalšího vývoje při zajišťování plánovaných akcí v nové sezóně 2002. 
Jednoznačně se prosadil názor zachovat pořadatelství motosrazu Mototour, sprintu  Mohelnický Winkl a dalších akcí a nepřerušit tak již několika letou tradici, která v podhůří Jeseníků vznikla. Pevně věříme, že se společným úsilím zadaří a 1.Mohelnický motoklub bude existovat dál.

Tom Fazer

Do své osmé sezóny (rok 2002) vstupuje 1. Motoklub Mohelnice s 70 členy.

 

Aktualizace 21.12.2002

       V Listopadu 2002 proběhla valná hromada motoklubu, na níž se odhlasovala registrace klubu jako občanského sdružení. Registrací byly schváleny stanovy 1. MKM. Nyní již 1.Motoklub Mohelnice vystupuje jako občanské sdružení, pravidla činnosti jasně specifikují stanovy.

 

20.4.2007

V letosním roce 2007 nás je 29 :o)

Kdo má zájem mrkněte zde : STANOVY 1. MKM. + pár rad k registraci u MINISTERSTVA VNITRA.