VII. MOTOTOUR MOHELNICE 2001
DENNÍ ZÁBAVA.........

Mototour 2001 v sestřihu

NOČNÍ ZÁBAVA.......

A noční sestřih soutěže o mokré tričko, která se trochu zvrhla...

pro WEB  nafotil: Mecan - denní akce, Vlastik "držák" VFR - noční akce.

a ještě malý přídavek od Viti.

       

          První červnový víkend se  navzdory ne zrovna vydařenému počasí uskutečnil další díl ze „seriálu“ motosrazů letošní sezóny – 1.Motoklub Mohelnice pořádal již sedmý ročník MOTOTOUR. Ačkoliv nepatří tato akce mezi ty největší, které se v Česku pořádají, získala si mezi motorkáři své jméno, soudě alespoň podle narůstající návštěvnosti. Tentokrát se pořadatelé dopočítali 1200 účastníků, a to nejen z Čech a Moravy, ale i ze Slovenska, Polska, Rakouska a Německa. První nadšenci se navzdory hustému dešti začali sjíždět do ATC Morava v Mohelnici již v pátek odpoledne, aby jim z programu, který začínal již v podvečer opravdu nic neuniklo. Areál kempu svou rozlohou i zázemím nabízel dost místa pro všechny. Na rozehřátí bylo připraveno několik soutěží jako jízda pomalosti, hod sudem, mužská i ženská páka. Pódium pak obsadili kapely Black Rose a Kern, a díky perfektním spíkrům, profesionálním striptérkám a vylepšenému počasí se nikdo nenudil. O jídlo a pití bylo dostatečně postaráno, nechyběly ani selátka na rožni.
   V sobotu dopoledne pozvali spíkři rozespalé motorkáře k další sérii soutěží, válel se sud, tahalo auto na laně a byla připravena i jízda zručnosti. Hladinu adrenalinu pomohla zvyšovat i půjčovna motokár a terénních buggy, na kterých byla vypsána i soutěž o nejlepší čas na 3 kola. K mání byl i Dynojet od H.D. ze Šalamounky – atrakce, u které se tají dech jak majitelům testovaných biků, tak přihlížejícím divákům. Slyšet zvuk svého motoru při otáčkách v červeném poli se hned tak běžně nezažije.
   Svoji motorkářskou výbavu si mohl každý doplnit ve stáncích, kterými se prezentovalo několik motoshopů a výrobců motodoplňků. Velmi zajímavá byla nabídka u stánku dealera Hondy - fy Profibike z Olomouce, kde bylo seřazeno 7 nejnovějších modelů a vážní zájemci o koupi některého z nich si „ten svůj“ po nezbytných formalitách mohli za 5 Kč/km vypůjčit.
   Společná vyjížďka vedla po vesnicích blízkého okolí a byla zakončena na Mohelnickém náměstí, kde proběhla exhibice skvělého Issaca Maryšky, akrobata na horském kole.
   Návrat do kempu doprovázelo opět zamračené nebe a na svoji special vyjížďku vyrazili enduráři. Po návratu vypadali sice jako blátivé koule, ale spokojené oči v přilbách naznačovaly, že my ostatní asi nevíme, o co přicházíme.
   S přicházejícím večerem to už zase houstlo před podiem, na které nastoupili Heebie Jeebies, Krleš a Rowdies. Mezi vystoupením jednotlivých kapel byli vyhlášeni nejvzdálenější domácí a zahraniční účastník a nejpočetnější klub a vítězové samozřejmě neodešli s prázdnou. Soutěžilo se v pití piva na čas a publikum evidentně ožilo při soutěži „miss mokré tričko“, tradičním to zpestření sobotního večera, která se tentokrát VELMI vydařila. Kdo letos zažil na vlastní oči, jistě bude souhlasit… Absolutně největší úspěch sklidila kapela Krleš, kterou nechtěli motorkáři z pódia pustit ani přes ohlášený ohňostroj a stripshow, a dokonce ani přes déšť, který trochu zchladil publikum rozpálené předchozími zážitky.
   Ale podle rčení že „všechno zlé je k něčemu dobré“, bylo aspoň díky dešti v kempu relativně klidno, protože rozvášnění bikeři si přece jen rozmysleli předvádět své kousky na mokrém asfaltu.
   Takhle přibližně vypadala letošní VII.Mototour v Mohelnici. Kdo přijel, určitě nelitoval, a kdo přijet nemohl, může to zkusit příště, opět v první červnový víkend, v roce 2002.
    Pokud nechcete čekat celý rok, zkuste to třeba už 4. srpna 2001 – Mohelnický Winkl, memoriál Jana Šebesty, Sprint motocyklů na ¼ míle. 

Pro web a ČMN zaznamenal: Bert (CBR1000F)