IX. MOTOTOUR MOHELNICE 30.5. - 1.6. 2003

Pátek odpoledne ,,Ticho před bouří,,

Psát o motorkářským srazu je přetěžký úděl, protože každý sraz a každý ročník je to vlastně vždycky o tom samém – sehnat dobrý kapely, nějakou atrakci na večerní program, mezery vyplnit originálním závodem v pití piva a vyrajcovat někdy před půlnocí bandu motorkářů soutěží MISS mokrý tričko. Ale objevit něco novýho, něco co tu ještě nebylo, to dá docela zabrat. Snad se nám to letos aspoň částečně povedlo – první červnový víkend už tradičně patří do kalendáře motoakcí známý Mototour v Mohelnici. Letos se uskutečnil již po deváté a jestli byl úspěšný, nebo ne, to musí posoudit samotní účastníci. Pro nás pořadatele byl úspěšný už tím, že se obešel bez újmy na zdraví při amatérských exhibicích amatérských akrobatů, kteří jsou většinou tím odvážnější, čím víc půllitrů piva si naordinovali před tím, než sedli na motorku. Když k tomu přidáme ještě ten fakt, že pro umocnění efektu jezdí po zadním bez přilby a v papučích, je asi každýmu jasný, že jedna uražená stupačka a odřený koleno je s ohledem na to, jak by to dopadnout mohlo, celkem bezvýznamná ztráta...

K naší velké lítosti se letos nepodařilo zajistit jednu z nejoblíbenějších atrakcí motorkářských srazů – měřící stolici – Dynojet. Zjistit výkon svýho stroje a dokázat si, že TA MOJE motorka má o tři koně víc než kamarádova - to je věc, která zahřeje a potěší spoustu nadšenců. Krom toho je pro diváky zvuk motoru testované motorky mnohdy lepším zážitkem, než hudební produkce metalové kapely.

Co se naopak podařilo bylo vskutku originální vystoupení skupiny INFLAMENUS během hlavního sobotního programu. I přes nepřízeň počasí – nebesa se rozhodla, že nám tentokráte náš sraz trochu zpestří bezmála hodinovým lijákem – tedy i přesto skupina INFLAMENUS vylákala na děšť před pódium polovinu kempu. Jejich orientální tance s hořícími pochodněmi braly dech a do jinak divoké nálady motorkářského srazu přinesly na chvíli nádech mystiky a tajemna.

Dalším, do jisté míry originálním, prvkem devátého Mototouru byla určitě soutěž MISS mokré trenky – nebo jak to správně nazvat – misák, myšák? Na rozdíl od slečen, které se tentokrát docela zdráhaly předvézt své vnady i bez mokrého trička, pánové se nerozpakovali ani minutu a ze soutěže „mokré trenky“ se rázem stala soutěž „mokří bez trenek“. Podle odezvy z publika a téměř profi výkonů pánů na pódiu měla tato atrakce docela slušný úspěch :-)

Co víc napsat o devátém Mototour? Určitě to, že motorkáři jsou parta lidí, kteří se nenechají až na slabé výjimky, zlomit nějakým pitomým deštěm a dokážou se bavit, i když jim leje za krk a boty mají až po kolena od bláta. Za to jim patří náš dík, přestože na počasí jsme malí páni a větru a dešti neporučíme.

Děkujeme všem návštěvníkům devátého Mototour za jejich přízeň a zveme vás všechny již teď na ročník desátý, který by se měl uskutečnit 4. – 6. června 2004 – pokud Svatý Petr a příslušné úřady dovolí.

 

Za 1. Motoklub Mohelnice Bert

Prasátko.... Byli tu o Kozí dechy - moc pěkně udělany.Páteční večer, strip. Vyvrcholení pátečního stripu bylo pompézní....

 SOBOTA

Sobotní soutěže. Kolo s opačným řízením dalo všem opravdu zabrat.Odjez na vyjížďku - škoda že někteří dorazili na náměstí, až už tam nikdo nebyl..... Tradiční had z oblečení. Hod kládou a Marián. Některé úpravy daly zabrat než člověk přišel na původní model.Sk. zahajující sobotní program. Některým silný déšť vůbec nevadil a pro radost si ještě zagumovali....Večer zpestřlo ohnivé vystoupení INFLAMENUS. INFLAMENUS

Soutěž mokré trenky měly velký uspěch. Bez komentáře.Miss mokré tričko. Trochu erotiky taky nechybělo.Malování na nahá těla..... A ještě jednou.

spáchal + foto Vlasťa