Zahajovací vyjížďka 20.dubna 2002

Třetí dubnovou sobotu pořádal 1. Motoklub Mohelnice tradiční zahajovací jízdu sezóny. V pátek odpoledne bylo deštivo a nevlídno a ještě večer nebylo vůbec jasné, jestli se příští den ráno kromě největších tvrďáků v Mohelnici někdo objeví. Ale – jak se už několikrát ukázalo – Pán Bůh je zřejmě taky motorkář a na sobotu připravil počasí téměř výběrové. Snad díky tomu se sjelo v sobotu dopoledne do Mohelnice dosud ještě nevídané množství motorkářů s čerstvě vyladěnými a vyleštěnými stroji, aby si je mohli vzápětí zaflákat při společné vyjížďce po našich skvěle udržovaných silnicích, které ještě po včerejšku nestačily zcela oschnout. Začátek byl tentokrát oproti létům předchozím posunutý na jednu hodinu odpolední, abychom se před tím stačili kamarádům pochlubit svými novými, případně upravenými bajky, novým oblečením nebo si jen potřást po dlouhé zimě pravicí s kamarády, které jsme „strašně dlouho“ neviděli a probrat s nimi aktuální politickou situaci a zhodnotit stav našich silnic a dálnic…

V hodině třinácté se konečně rozpohybovala předlouhá kolona asi 200-250 motorek (hned na začátku se mezi nás chtěl mermomocí vmísit jeden autobusák, kterýho zastavil až kamarád Marian na svým BIGu, poté co mu hrdinně vjel před autobus) a vydala se na spanilou jízdu po místních městečkách a vesnicích. Domorodé obyvatelstvo nás většinou vítalo velmi vřele, neházelo po nás kamením ani chlebem a někteří dokonce i nadšeně mávali a dávali nám tak najevo své sympatie.  Po necelé hodině jsme se šťastně vrátili zpět na „základnu“ v Motobaru Twister, kde se už pracovalo na pečených kuřatech a u baru roztáčelo pivo (samozřejmě pro spolujezdce, pro řidiče byla minerálka). Zatímco se kuřata opalovala na dřevěném uhlí, kamarád Marian (hrdina, který před tím vlastním tělem zastavil autobus) se ujal organizace známých motorkářských soutěží – válení sudu, jízdy pomalosti a jízdy zručnosti. Že to není úplná sranda poznali někteří soutěžící, kteří věc pojali tak zodpovědně, že si málem zničili vlastní stroje…

Dále už se jen jedlo, pilo, hodovalo a klábosilo – prozměnu zase většinou o motorkách, dokud nedošly kuřata, protože manažer přes kuřata nečekal tak mohutnou účast. Příště se jistě polepší a vedle kuřat nabídne třeba i uzený kabanos. 

P.S. Děkujeme všem motorkářům, kteří se zúčastnili zahájení sezóny 2002 v Mohelnici, za jejich přízeň  a přejeme vám všem krásné léto!

 

Za 1. Motoklub Mohelnice - Bert

Řazení před vyjížďkou. Průjezd kolem hradu Bouzov. Průjezd kolem hradu Bouzov. Někteří předváděli svoje umění. Soutěže - Jízda zručnosti. Soutěže - jízda pomalosti.

spáchal Vlasťa